Lužná 2014

KDYŽ MOTORKÁŘI POMÁHAJŮ

Po roce náš moto-club oslovili pořadatelé parádní akce Den pro radost určené handicapovaným dětem i dospělým. Akce se konala v pátek 20. 6. 2014 na u hřiště v Lužné u Vsetína. Po loňské zkušenosti jsme neváhali a svou účast potvrdili.

Den pro radost je velice hezky naplánovanou a zorganizovanou akcí. Pro handicapované děti a dospělé pořadatelé připravili pestrý program - živá vystoupení muzikantů, scénky, hry a nechyběl ani výtečný guláš nebo makrela.

Moto-club reprezentovala přibližně desítka členů se svými stroji. Po příjezdu do Lužné asi hodinu vozili všechny zájemce na motorkách - na nejmenší 50ce, Jawě 250 panelce, cestovní SUZUKI 500, ale i větších endurech - Hondě Transalp, BMW nebo Hondě Africa Twin.

Zájemci, kteří se na motorkách svezli, byli nadšení. Kvůli zdravotnímu postižení se stěží s takovým zážitkem v běžném životě setkají, stejně jako my motorkáři běžně nemáme možnost se s lidmi se zdravotním postižením setkat a už vůbec ne jim pomoci. Jsme proto velmi rádi, že činností, která je nám samotným zábavou, jsme mohli potěšit a zpříjemnit den i ostatním.

Jediný, kdo z naší návštěvy nadšený příliš nebude, budou nejspíš fotbalisti z Lužné, protože jsme celou dobu jezdili po hrací ploše - se souhlasem pořadatelů. Ale naštěstí je už konec fotbalové sezóny a do podzimu tráva doroste.