Motosraz 2014

MOTOSRAZ LETOS POD ČERTOVÝMA SKALAMA

Neuběhl ani rok a členové moto-clubu měli opět plné ruce práce s přípravami již 8. motosrazu, který letos vyšel na sobotu 14. 6. 2014. Po dvou letech jsme přesídlili z Račného do areálu pod Čertovými skalami v Lidečku.

Krkonošští motorkáři přijeli už v pátek, takže program pro ně začal už v sobotu dopoledne, kdy se společně s několika členy moto-clubu vydali na delší vyjížďku na Vršatec a Kohútku. Pravda, kosa byla, ale to nás neodradilo od již tradičního zahájení každého motosrazu - spanilé jízdy.

Ve 14 hodin vyjel průvod čítající téměř 80 motorek na Pulčíny. V čele průvodu jela legendární třímístná Čechia Böhmerland, za ní repasované i původní veterány a průvod uzavíraly silné cestovní stroje. Celou vyjížďku pokračující dále do Francovy Lhoty a Střelné zvládlo i motorizované kolo.

Po příjezdu sa zaparkovaly stroje, náš klubový řezník Petr Sekulů zatopil v udírně a mohla začat soutěž o nejkrásnější motorku motosrazu. Putovní pohár si zaslouženě odvezl Erik Zubek s unikátním pojízdným a ceněným strojem z roku 1928 - třímístnou Čechií Böhmerland. Motosrazu se však zúčastnilo mnoho dalších návštěvníků s překrásnými renovovanými Jawami kývačkami, sajdami, ČZ, aj. Nesmírně nás těší, že se na motosrazu každoročně objevují krásné historické mašiny, jejichž majitelé se o ně pečlivě starají a nám ostatním nezbývá, než jejich výtvory obdivovat. Program završila soutěž jízdy zručnosti a týmová štafeta se skákáním v pytli.

Na motosrazu nechybělo ani posezení u ohňa a zpívání u kytary nebo spaní pod širákem (což zvládl nejlíp náš předseda). Tři vypité bečky a snězených 15 kilo masa svědčí o tom, že dobrá nálada všech účastníků a společný zájem o motoristický sport napomohly splnění účelu motosrazu, a to setkat sa po roce s pohodovými lidmi, povykládat o novinkách ve světě motorismu a hlavně, užit si srandu!