O nás

V létě roku 2006 se vydala čtyřčlenná skupina z Horní Lidče na výpravu do Rumunska a na Ukrajinu. Co kilometr, to porucha. A ještě aby ne, když jsme jeli na padesát let starých „jawkách.“ Po týdnu jízdy v dešti po rozbahněných ukrajinských „silnicích“ jsme propadli trudnomyslnosti. Posledních pár kapek naší valašské slivovičky nám ale dalo druhý dech a vnuklo myšlenku:„Přece v tom nebudeme sami! Ať si to zkusí i druzí!“ A tak vznikl nápad založit motoklub.

Náš nápad měl velký úspěch. Uspořádali jsme první motosraz, kde se k nám přidali další blázni a milovníci motocyklů, jejichž nadšení a odhodlání dalo podnět ke vzniku občanského sdružení MOTOCLUB HORNÍ LIDEČ. V současnosti máme 30 registrovaných členů a mnoho krásných veteránů i moderních motocyklů.

Během celého roku pořádáme i navštěvujeme různé akce, vyjížďky, výpravy či jiné motosrazy.

Pro leden se stal typickým motosraz ve sněhem zavátém Sloním údolí v Německu určený pro největší odvážlivce. Jako památku z promrzlého stanu si většinou naši borci přivezou nudli u nosu a přijedou se slovy:„Na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem, na pokraji smrti vysílením, ale stálo to za to!“

Prázdniny již tradičně zahajujeme motosrazem, přičemž na spanilou jízdu alias Lačnovský okruh jezdí více a více motocyklů. Na srazu si společně užíváme srandu při soutěžích, hudbě a pivu.

Každé léto se najde skupina nadšenců, která reprezentuje náš motoclub ve světě. Byly podniknuty výpravy do 15 evropských států - do Albánských hor, na Ukrajinu, do Pobaltí, do Rumunska, Finska, atd. Tou poslední byla výprava do Rumunska, na kterou se vydalo devět členů motoclubu na sedmi motocyklech. Z které se nejmladší členka výpravy vrátila bez motorky. Motorka teď čeká na zachránce ukryta v rumunských horách.

Sezonu ukončují naše splašené trubky silvestrovskou vyjížďkou po zasněžených valašských cestách. Vyjížďka je vždy zakončena společným posezením na hřišti, kde zhodnotíme uplynulý rok a plánujeme akce na další rok.

V zimních měsících ladíme naše stroje a těšíme se na jaro až vylezou první sněženky a naše mašiny opět zabublají.

Cílem motoclubu nejsou jenom renovace motocyklů a cestování po nejrůznějších státech Evropy. Ale rádi bychom ukázali, že motorkáři nejsou vždy ti zlí s půlkilem heroinu pod sedlem. Chtěli bychom dopomoct k udržení kulturních a společenských tradic obce. Umíme se dobře bavit a rádi pobavíme i druhé. Což jsme měli možnost dokázat při letošním fašankovém průvodu. Tuto tradici bychom chtěli v obci udržet i nadále.